کرایولیپولیز
دستگاه کرایولیپولیز:
یک پیشرفت شگفت انگیز که دارای تأئیدیه اتحادیه اروپا مدیکال    CE ، FDA و iso 13485 و دارای مجوز زسمی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران است.
 
چگونگی تأثیر کرایولیپولیز در افراد چاق:
این سیستم از طریق ایجاد دمای زیر صفر باعث کریستالیزه شدن سلولهای مولد چربی شده و اکثر سلولهای چربی در اثر این سرما از بین رفته و سپس به دنبال این اتفاق چربی های موضعی شروع به ریزش کرده و بافت مورد نظر روز به روز تحلیل می رود. و در مقایسه با سیستم های لیزرلیپولیز و ساکشن احتمال برگشت چربی به حداقل می رسد ولی هیچ گاه به صفر نمی رسد. بعد از انجام کرایو یا فریز بافت چربی، نوبت به تخلیه چربی ها از موضع فریز شده فرد فرا می رسد و از آنجاییکه هر بافت مرده ای در بدن موجود زنده به عنوان  جسم خارجی شناخته شده پس باید توسط گلبولهای سفید ( فاگوسیتها) خورده شده و پس از تجزیه از طریق کبد به سیستم گوارشی فرد رفته و به همراه مدفوع از بدن دفع شود و نکته حائز اهمیت در مورد میزان سرعت به نتیجه رسیدن کرایو به 4 عامل مهم بستگی دارد:
- کیفیت عملکرد دستگاه کرایو
- درستی انجام کار توسط پزشک
- میزان آمادگی سیستم ایمنی فرد
- میزان سلامت کبد فرد

مزایای روش کرایولیپولیز چیست؟
1- در کرایولیپولیز تعداد سلولهای چربی کم می شود نه حجم آنها
2- با یک بار کرایولیپولیز بین 4 تا 12 سانتی متر سایز کم خواهیم کرد.
3- حتی در کبد های چرب با گرید پایین می توان کرایولیپولیز کرد.
4- کرایولیپولیز روشی بی خطر و بدون عارضه (در صورت استفاده از دستگا ههای کرایولیپولیز استاندارد)می باشد.


برخی از چربی ها در مقابل رژیم غذایی و ورزش مقاوم هستند


کول اسکالپینگ با هدف قرار دادن سلول های چربی  آنها را تا دمایی خنک می کند که منجر به از بین رفتنشان می شود.


هیچ آسیبی به عصب ها و یا سایر بافت ها وارد نمی شود. جون لیپید چربی نسبت به آب در انواع سلول های دیگر در دمای گرمتری متبلور می شود


پس از درمان سلول های چربی وارد یک چرخه مرگ آپوپتوتیک می شوند و به تدریج در چند هفته و ماه آینده توسط سیستم ایمنی بدن حذف می شوند


ضخامت لایه چربی به طور قابل توجهی کاهش می یابد


کاهش لایه در موضع مورد هدف منجر به بهبود وضعیت ظاهری پهلو می شود.

موضع درمان را انتخاب میکنیم.  معمولا ناحیه شکم به دو منطقه اطراف ناف تقسیم میشود. میتوان افقی یا عمودی سر دستگاه را روی آن منطقه قرارداد.با شروع از بین بردن چربی های بدن بین دو صفحه خنک کننده دستگاه کشیده میشود.مدت زمان کار با دستگاه یک ساعت و یا کمی بیشتر و متناسب با نیاز تعیین میشود.در دقایق اول کار با دستگاه فشار و سرما حس میشود.این حس به مرور زمان کمرنگ تر میشود. بسیاری از افراد حین درمان به مطالعه می پردازند، با لپ تاپ کار می کنند و یا حتی به خواب میروند!!!! 
 
این روش کاملا غیرتهاجمی است بنابراین به راحتی بعد از استفاده از دستگاه می توان فورا به سراغ کارهای روزمره رفت. بعضی افراد پس از درمان قرمزی، کبودی سطحی، حس خارش و یا سوزش،بی حسی و کرختی را در موضع احساس می کنند که این موارد به سرعت رفع میشوند.
 
بعد از گذشت 3 هفته از 
درمان به سرعت تغییرات مشاهده میشود. بعد از دو ماه نتایج شگفت آوری را شاهد میشویم.
بدن کماکان پروسه دفع چربی را تا 4 الی 6 ماه بعد از درمان ادامه می دهد.
 
نیازی به هیچ گونه قرص 
و یا مواد مکملی نیست. همچنین احتیاجی به رژیم و نرمش نیست.